iPhone iPad Klasör Oluşturma Nasıl Yapılır?

Değerli iPhoneOyna ziyaretçileri kullanımı basit ama faydası büyük bir iOS özelliğinden bahsetmek istiyorum. Çoğu kullanıcı bunun ne anlama geldiğini biliyordur fakat yeni iPhone /iPad kullanıcıları büyük olasılıkla bu ipucunu bilmiyorlar. Farzedelim çok fazla uygulama veya oyun yüklediniz ve artık bulmakta zorlanıyorsunuz. Ne yapmanız gerekiyor?

 

Onlarca uygulama yüklediğinizden cihazınızda bir sürü sayfa oluştu. Sürekli yana giderek bu sayfalarda gezmek biraz yorucu olabiliyor. Tabii aradığınız uygulamayı bulmasıda hayli zorlaşıyor. BU durumda önerebileceğim 2 seçenek var. 

1- Spotlight arama ile aradığınız uygulamayı isim yazarak bulabilirsiniz. Bunun için iOS ana ekranda en sola giderseniz arama ekranı çıkar. Buradan yapacağınız aramada iPhone veya iPad içerisindeki kişi listesinden uygulamalara kadar aratabilir ve kısa yolla ulaşabilirsiniz.

2- Yöntem yani konu başlığımız ise daha çok kullanılan bir yöntem. Klasörleme. Yani günlük kişisel bilgisayarlarımızda kullandığımız gibi iPhone veya iPad ekranınında da klasör oluşturabiliyorız. 

Gelelim nasıl kullanıldığına. BU özelliği kullanmak için ilk önce herhangi bir öğenin yani uygulamanın üzerine birkaç saniye basılı tutun. (uygulama kaldırmak için kullandığımız yöntem) Uygulamalar kıpraşmaya ve sol üst taraflarında X yan silme ikonu çıktığında elinizi çekin.

Hemen akabinde örneğin OYUNLAR isimli bir klasör altında toplamak istediğiniz bir oyunu parmağınızla tutup başka bir oyunun üzerine sürükleyip bırakın. Tam üstüne geldiğinde şekli değişecektir. ELinizi çektiğinizde klasör oluşacak ve sizden klasör için bir isim girmenizistenecektir. İşlemi tamamladıktan sonra klasör özelliğinin sağ üst tarafındaki X ikonuna basıp işlemi tamamlayın. Daha sonra yine ikonlar kıpraşım halindeyken başka oyun larıda bu klasöre atabilirsiniz.

Klasörleri dilediğiniz gibi artırabilirsiniz. Aynı şekilde klasörden uygulama veya oyunuda tutup atma yöntemi ile klasör dışına çıkarabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu yöntem ile uygulaması fazla olanlar sayfa sayısını azaltabilirler. Gördüğünüz üzere gayet basit ve kullanışlı bir yöntem. Bİr sıkıntı yaşarsanız konunun altındaki yerden sorularınızı girebilirsiniz.

Örnek Video:


Yorumlar   

 
0 # SEDAT 30-04-2014 21:56
ipad air aldım müzikleri klasörler halinde itunese attım ama ipad de tek tek sarkı halinde çıkıyor onları türlerine göre nasıl klasorleyebilir im ve bazılarını nasıl silebilrim şimdiden teşekkürler
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Sibel 11-05-2014 01:35
Seçmiş olduğum resimler için ana ekrana dosya açıp yüklemek istiyorum bunu nasıl yaparım şimdiden teşekkürler ipon 5s telefonum
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile