Cut The Rope! Şeker Canavarı Oyunu

2011 yılının en çok satılan oyunu Cut The Rope! iPhone'lara en çok yakışan ve bence oynaması en zevkli olan oyunlar daha çok dokunmatik ekranı kullanabileceğiniz ve puzzle türü oyunlardır. Bu türdeki oyunları iPhoneOyna.com sitemizde Puzzle türü olarak kategorilendirdim. Oyunumuzun giriş kısmındaki hikayede, yukarıda resmini gördüğünüz yeşil ve AÇ canavarın kargo ile kapınızın önünde belirmesi anlatılıyor. Üzerinde de bir not: " Şeker ile besleyin"!...

 

 

 

Amacımız bu şirin yeşil canavarın karnını doyurabilmek. Tabi bunun içinde yapmanız gerekenler var. Belirli yerlere yelleştirilmiş şekerler birer ip ile tutturulmuş. Amacımız kısaca bu ipleri doğru zamanda kesip canavarımıza şekerleri yedirebilmek.

Şekeri canavara ulaştırırken etraftaki yıldızları da toplamanız gerekiyor. Örneğin bazı şekerler 2 tane iple tutturulmuş. Mesela soldaki yıldızı almak için sağdaki ipi parmağınızla keserek diğer ipe bağlı olduğundan yerçekimi esasında sallandığını göreceksiniz. Diğer ipi de kesmediğiniz sürece şeker sallanmaya devam edecek ve varsa etraftaki yıldızları da toplayacak. HEr bölümde toplamanız gereken yıldızlar mevcut. Ne kadar çok yıldız toplar ve şekeri canavara ulaştırırsanız o kadar yüksek puanla kademeyi geçmiş oluyorsunuz.

Kurallar kesin ve basit. Oyun mantık olarak kolay anlaşılabilir şekilde tasarlanmış. Oldukça da eğlenceli ve ilerleyen kademelerde bir o kadar zorlu!

Oyunun aldığı ödüller:
Apple Tasarım ödülü, Pocket Gamer Ödülü, GDC Ödülü, Şimdiye kadar ki en iyi uygulama ödülü

Genel Özellikler:
- 250 farklı ve zorlu kademe, 10 ana kademe

- Gerçekçi fizik kuralları

- Sevimli Karakter

- Mükemmel grafikler

- Gamecenter desteği

- Facebook ve Twitter bağlantısı

Cut The Rope 0.99$dan satışa sunuluyor. Aslında vereceğiniz parayı bence fazlasıyla hakediyor. Bu eğlenceli oyunu iPhone'unuza eklemenizi tavsiye ediyorum.

Oyunu Satın Almak İçin:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile